Doradztwo

Doradztwo

Chcesz zamontować u siebie pompę powietrza, ale nie wiesz, który model wybrać? Nie przejmuj się, doradzimy! Prowadzimy doradztwo telefoniczne, mailowe, a także chętnie spotkamy się z Tobą w jednej z naszych siedzib, które mieszczą się w: Warszawie, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim i Świętochłowicach. Z firmą Kenpol wybór odpowiedniej dla Ciebie pompy ciepła przebiegnie łatwo, szybko i w partnerskiej atmosferze. 

W skrócie, do wyboru masz dwa rodzaje pomp: monoblok i split. Różnią się one od siebie konstrukcją:

  • pompa typu monoblok, to hermetycznie zamknięta jednostka, w której znajdują się wszystkie hermetycznie zamknięte podzespoły chłodnicze, takie jak: wentylator, sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny czy parownik. Pompa monoblok montowana jest na zewnątrz budynku (przy ścianie domu, czy na ogrodzeniu). Wewnątrz domu montowany jest jedynie estetyczny zasobnik wody, który połączony jest z jednostką zewnętrzną za pomocą rur. To właśnie rury są odpowiedzialne za dostarczenie ciepła do budynku;
  • pompa typu split skonstruowana jest z dwóch modułów. Pierwszy moduł montowany jest na zewnątrz budynku, jest on odpowiedzialny za pozyskiwanie energii z otoczenia. Drugi moduł montowany jest montowany wewnątrz budynku, ten z kolei odpowiedzialny jest za przekazywanie do instalacji grzewczej ciepła, które zostało pozyskane z powietrza. Moduły wewnętrzny i zewnętrzny połączone są przy pomocy rury z czynnikiem chłodzącym.

Przeczytaj nasz artykuł: Zestawienie pomp ciepła monoblok vs split, gdzie szczegółowo wyjaśniamy jakie są różnice między pompą monoblok i split oraz jakie są zalety i wady obydwu rozwiązań.

Nadal masz wątpliwości dotyczące wyboru najlepszej pompy ciepła dla Twojego domu? Skontaktuj się z nami!

U nas otrzymasz:

  • profesjonalne doradztwo;
  • wyczerpujące odpowiedzi na każde zadane przez Ciebie pytanie;
  • rozwianie wszelkich Twoich wątpliwości;

A jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowego omówienia kompleksowej usługi wyboru, kupna i montażu pompy powietrza - przyjedziemy do Twojego domu i wykonamy szczegółowy audyt wraz z całkowitą wyceną. Więcej o audycie przeczytasz tutaj.

Już teraz napisz do nas lub skontaktuj się z jedną z naszych filii, które mieszczą się w: