Rekuperacja

Rekuperacja - lepsza jakość powietrza w Twoim domu, montaż już w 3 dni!

 

Montując mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła, rachunki za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym obniżysz nawet do 50% (w porównaniu do działającej wentylacji grawitacyjnej). Ale to nie wszystko - to właśnie rekuperator sprawi, że Twój dom będzie bezpieczny i wolny od smogu!

 

Smog jest pojęciem, o którym wiele się mówi w ostatnim czasie. To właśnie o smogu słyszysz w telewizji oglądając różne programy, a idąc chodnikiem lub jadąc autem mijasz billboardy mówiące o dużej szkodliwości smogu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ smog ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Kenpol oferuje Ci szereg rozwiązań, dzięki którym możesz walczyć ze smogiem montując odpowiednią instalację w Twoim domu, mowa tutaj o fotowoltaice, pompach ciepła oraz rekuperacji. Dlatego nie zwlekaj i już teraz zadzwoń do nas: +48 600-995-100.

 

Jednak czy zastanawiałeś się czym w ogóle jest smog i dlaczego walka ze smogiem jest taka ważna?

 

Powietrze pełne jest zanieczyszczeń - są to przede wszystkim pyły zawieszone (PM) i zanieczyszczenia gazowe, do których należą między innymi: dwutlenek azotu (NO2), dwutlenek siarki (SO2), ozon (O3) i tlenek węgla (CO). Zanieczyszczenia gazowe są takie same na całym świecie, jednak w danym okresie ich stężenie może być różne. Inaczej sprawa wygląda z pyłem zawieszonym - składa się on z drobnych cząstek stałych unoszących się w powietrzu lub kropel cieczy. Pył zawieszony jest substancją bardzo niejednorodną - źródło jego pochodzenia i przemiany, jakim podlega on w atmosferze wpływają na cząstki, które mogą mieć różny kształt, rozmiar, a nawet skład chemiczny. Ma to bardzo duże znaczenie ponieważ pył zawieszony jest głównym składnikiem smogu ijednocześnie jednym z najgroźniejszych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

 

Każdy ma świadomość, że smog jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Coraz więcej osób chce realnie przyczynić się do zmniejszenia smogu w swoim otoczeniu. Dlatego inwestują oni w instalację fotowoltaiczną (więcej o korzyściach płynących z instalacji fotowoltaicznej przeczytasz tutaj) i wymieniają stare piece na pompy ciepła. Jednak wciąż bardzo mało osób zdaje sobie sprawę, że smog jest obecny również w naszych domach. Oznacza to, że powietrze, którym oddychamy może być niebezpieczne nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. 

 

Abyś mógł swobodnie oddychać w swoim domu, zadbaj o to, aby powietrze, które dostaje się do jego wnętrza było odpowiednio oczyszczone. Doskonałym sposobem na oczyszczenie powietrza wewnątrz domu jest rekuperacja (więcej o korzyściach płynących z rekuperacji przeczytasz tutaj), czyli mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła z odzyskiem ciepłaz aktywnym oczyszczaczem


 

 

Dobór mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła warto powierzyć specjalistom, a jej montaż dobrze jest zaplanować już na etapie projektowania domu. Dzięki czemu Twój dom będzie nie tylko energooszczędny, ale będzie też zabezpieczony przed smogiem i zanieczyszczeniami. 

 

Nie czekaj i już teraz skontaktuj się z nami, gwarantujemy Ci:

  •  fachowe doradztwo w zakresie doboru urządzenia do zapotrzebowania domu w świeże powietrze; 
  •  wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeprowadzą audyt oraz wyceniają montaż całej wentylacji z rekuperatorem;
  •  montaż już w 3 dni robocze;
  •  urządzenia renomowanych firm posiadających wszelkie certyfikaty i dopuszczenia, a co najważniejsze - każde urządzenie posiada 2-letnią gwarancję;
  •  spokojną głowę - podczas gdy nasi specjaliści będą instalować wentylację z rekuperatorem, Ty możesz iść do pracy albo udać się na krótki urlop;
  • 2 letnią gwarancję na wykonany przez nas montaż.

 

Napisz do nas lub skontaktuj się z jedną z naszych filii, które mieszczą się w:

  • Warszawie 22 8410574
  • Łodzi 784779000
  • Piotrkowie Trybunalskim 44 6464599
  • Świętochłowicach 32 2454543